Застосування МВТІ
В НАШОМУ ЖИТТІ

Типологія Майєрс-Бріггс (MBTI або Myers-Briggs Type Indicator), як і соціоніка, виникла на базі типології Юнга на початку 40-их років минулого століття і знайшла широку популярність в США та країнах Європи.

Що таке психологічний тип?

  Це теорія особистості, створена швейцарським психіатром Карлом Густавом Юнгом для пояснення нормальних відмінностей здорових людей.  На підставі своїх спостережень Юнг зробив висновок, що відмінності в поведінці виникають через вроджені тенденцій людей по-різному використовувати свій мозок.  Люди діють, виходячи з цих переваг, тому у них розвиваються різні моделі поведінки.  Всього існує 16 психотипів – ISTJ, ISFJ, INFJ, INTJ, ISTP, ISFP, INFP, INTP, ESTP, ESFP, ENFP, ENTP, ESTJ, ESFJ, ENFJ, ENTJ.

Більшою мірою популярність даної типології була обумовлена ​​актуальністю завдань сфери її застосування, а саме – в сфері профорієнтації.  Що примітно, в наш час більше 70% американських школярів, як йдеться у Вікіпедії, проходять тестування за системою MBTI для визначення напрямку своєї майбутньої професії.  Крім цього, типологія Майєрс-Бріггс застосовується в сферах самопізнання, особистісного зростання, вирішення побутових і сімейних проблем, на особистісних тренінгах та бізнесі.

Більше 75% компаній Fortune 500 застосовують MBTI в різних сферах, таких як:

 • Лідерство
 • Управління змінами
 • Розвиток кадрового резерву
 • Оцінка та розвиток персоналу
 • Реклама та продажу
 • Переговори
 • Бізнес-коучинг
 • Залучення персоналу
 • Мотивація і стимулювання персоналу
 • Командоутворення
 • Емоційний інтелект
 • Прийняття рішень
 • Комунікації
 • Зворотній зв’язок
 • Командна праця
 • Стрес менеджмент
 • Управління конфліктами

Дана типологія названа в честь її творців – Ізабель Бріггс Майерс та її матері Кетрін Бріггс.  З тих пір, як в 1942 році була оприлюднена перша версія тесту, MBTI набула популярності по всьому світу.

В основі MBTI лежить у порівнянні з соціонікою всього лише чотири шкали ознак типів.

Шкали ознак типології особистості MBTI

Е _____ I (екстраверсія / інтроверсія) – визначає спрямованість орієнтації свідомості назовні на об’єкти або всередину на сам суб’єкт;

S_____N (здоровий глузд / інтуїція) – визначає спрямованість орієнтації людини на конкретну інформацію або на узагальнену;

T_____F (мислення / почуття) – визначає спосіб прийняття рішень на основі раціонального зважування альтернатив або на емоційній основі;

J_____P (судження / сприйняття) – визначає перевагу людини планувати та організовувати або діяти без підготовки та орієнтуватися по ситуації.

Таким чином, комбінуючи ті ознаки, які яскраво виражені в людині, утворюються шістнадцять типів MBTI – ISTJ, ISFJ, INFJ, INTJ, ISTP, ISFP, INFP, INTP, ESTP, ESFP, ENFP, ENTP, ESTJ, ESFJ, ENFJ, ENTJ

  Тип записується за допомогою абревіатур ознак в зазначеному вище порядку, наприклад, INTJ.  Визначивши свої провідні індикатори, ви зможете завжди правильно підбирати своє оточення: з ким краще працювати, відпочивати і кого краще вибрати в якості супутника життя.  Можна навчитися коригувати свою поведінку, не доводячи ситуацію до конфлікту.

Застосування MBTI у формуванні команди

Адміністратори (SJ) – схильні до впорядкування

Пожежники (SP) або антикризові керуючі – працюють в умовах постійних змін

Комунікатори (NF) – емоційні, співчутливі людям

Генератори ідей (NT) – люди з «баченням», творчі особистості

З Адміністраторів (SJ) виходять ідеальні бухгалтера, комірники, секретарі.  У цих людей все на своїх місцях і документи в повному порядку.  Вони найкраще виконують поставлені завдання, але не можуть працювати в умовах, що змінюються.

З Пожежників (SP) виходять прекрасні продавці, менеджери, керівники з розвитку, корпоративні тренери, люди які легко працюють в умовах обмежених ресурсів і брак часу.  Пожежники не можуть працювати з документами, вести облік.  Якщо у вас новий бізнес, складний ринок, висока конкуренція і взагалі важкі часи – найміть Пожежника.

Комунікатори (NF) прекрасно ладнають з людьми.  Вони на своєму місці в сервісних службах, підборі персоналу, в гостьовому і рекламному бізнесі.  Вони не втомлюються від рясного спілкування, але їм складно витримувати логічний порядок дій.  Комунікатори не виносять негативного до себе ставлення.  Якщо в компанії люди не ладнають один з одним, найміть Коммунікатора, він подружить всіх з усіма.

Генератори ідей (NT) часто виглядають не від світу цього.  Однак серед них найбільше вчених, винахідників.  Саме вони змінюють світ.  Генератори ідей не виносять необхідності щось упорядковувати, рідко займаються реалізацією своїх ідей.  Швидше вони надихнуть учнів, які займуться втіленням.  Якщо в компанії застій, потрібно свіжий струмінь, запросіть Генератора ідей, у вас буде мільйон планів з розвитку.

Визначення типу особистості по MBTI

Для визначення типів по MBTI використовують комплексні методики – тести, опитувальники, графоаналіз почерку, метод інтерв’ю.

MBTI – це по-справжньому дієвий інструмент пізнання себе і оточуючих Вас людей.  Ті, хто нею володіють, мають незрівнянну фору в житті та бізнесі.

Пройти безкоштовний тест

 

Програма навчання MBTI

У вас є унікальна можливість пройти програму підготовки (Myers-Briggs Type Indicator / Індикатор типів Майєрс-Бріггс) в Україні, українською або російською мовою.  Ця програма розкриває широкі можливості для розвитку персоналу та підвищення ефективності компанії в цілому.  Після успішно пройденого навчання учасники зможуть застосовувати цей інструмент в організаційному контексті – вбудовувати його в програми розвитку лідерських, управлінських якостей та навичок, використовувати в різних тренінгових, коучингових і психологічних сесіях.

Замовити