ПРОФОРІЄНТАЦІЯ

Своєчасна профорієнтація: чим раніше – тим краще!
Початковий вік для діагностики з профорієнтації від 10 років

Чому актуально?

  • Проблема професійного самовизначення особистості, тобто профорієнтація, добре відома у світі, а вдало обрана професія скорочує частоту фізичних і психічних проблем, пов’язаних зі здоров’ям в наслідок вікових криз та переоцінки своєї професійної ідентифікації.
  • Правильно обрана професія по сильним сторонам особистості – посилює задоволеність людини життям.
  • Професійна реалізація в нашому житті відіграє важливу роль і негативні наслідки неправильного вибору професії торкаються як самої людини, родини так й усього суспільства.

Послуга профорієнтації FARAON TRAINING – це діагностування за американською системою по індикаторах типології МВТІ та графоаналіза почерку. Сукупність цих методів являє собою  потужний інструмент для виявлення сильних сторін особистості, а також переліку відповідних професій для кожної людини.

Складові діяльності із профорієнтації: опитувальник Myers-Briggs Type Indicator (MBTI), зразок почерку для графоаналізу.

Більш детально про інструменти діагностики:

  1. Типологія MyersBriggs Type Indicator, MBTI – система діагностики індивідуальних відмінностей, що виникла на базі ідей Юнга, і отримала потужний розвиток за останні десятиліття в різних країнах Європи та США.

Світовий досвід застосування типології MyersBriggs Type Indicator, MBTI

Діагностична система Myers-Briggs Type Indicator (MBTI) знайшла широке застосування в найбільших західних компаніях для оцінки персоналу, що говорить про її практичну надійність. Ця система діагностики не тільки має серйозне наукове обґрунтування – вона довела свою ефективність і в реальній практиці при багаторічному її використанні. Наприклад, у США до 70% випускників середніх шкіл проходять визначення типу особистості за допомогою Myers-Briggs Type Indicator (MBTI), що допомагає їм зорієнтуватися у виборі свого професійного шляху. Ця типологія фактично інтегрована в систему державного стандартування США. Зокрема, вона схвалена Американською Психологічною Асоціацією, як спосіб продовження освіти за Категорії 1 для психологів.

  1. Аналіз почерку і в чому його плюс?

Почерк – це застигла мить живого руху, дихання, тонусу, життєвої енергії і проявів особистості його автора.

Почерк – сам по собі і є наочне свідчення всіх закладених в ньому психофізичних закономірностей.

Почерк абсолютно матеріальний, і його неможливо виміряти або побачити по-різному.

В аналізі почерків немає “правильних відповідей” і можливості видати бажане за дійсне, на відміну від тестів. Оскільки у нас є можливість “обійти” свідомість і заглянути відразу в несвідоме. Все вирішують тонкі хитросплетіння ознак почерку.

Процес діагностики:

  1. Заповнення адаптованого до нашого суспільства опитувальника по індикаторах Myers-Briggs Type Indicator, MBTI (опитувальник складається з 4-х блоків тверджень).
  2. Зразок почерку. Він повинен бути написаний на аркуші формату А4, кульковою ручкою. Зразок повинен містити від 15 і більше рядків. Зміст написаного значення не має (вільний виклад, текст переписаний з книги або газети). На зразку поставити  дату народження та Ім’я.
  3. Діагностична індивідуальна консультація або групова співбесіда (для проєкту зі школами)
  4. Надається звіт на електрону пошту про індивідуальні сильні сторони особистості та зони розвитку, а також список рекомендованих професій, котрий допоможе обрати відповідну професію за вашим бажанням.

 

Групова профорієнтаційна діагностика в школі офлайн/онлайн

Школярі 8-11 класів за підсумками проведених діагностичної консультації профорієнтолога отримають список найбільш підходящих професійних областей і розгорнуту характеристику сильних сторін особистості, особливості характеру, мотиви вибору професії, які мають істотний вплив на перспективи подальшого розвитку підлітка.

Школярі 5-7 класів на підставі профдіагностики отримають рекомендації щодо вибору спеціалізації класу або школи, а також рекомендації щодо розвитку своїх слабких сторін особистості, які можна розвивати поза школою за допомогою додаткових занять.

Тривалість роботи з класом: 2 академічні години

Формат проведення: онлайн/офлайн на території освітнього закладу (за попередньою домовленістю з адміністрацією)

Мова проведення: українська, російська

Вартість: по додатковому узгодженню

 

Індивідуальна профорієнтаційна діагностика онлайн

Профорієнтація для дорослої людини – уточнення напрямку руху в професійному житті. Зміни  накопичуються починаючи від 28 років і будуть актуальні до 38 років.

Це буває, якщо ви опинилися на життєвому або професійному перехресті і у вас з’явилися питання, які краще обговорити з професійним психологом.

Профорієнтація для підлітка – визначення ключових напрямків та потенціалу розвитку особистості. В підлітковому віці, коли діти шукають відповіді на питання: «Хто Я?», «Який Я?», «Що мені робити зі своїм життям?», «Як взаємодіяти з оточенням?», «У чому моя унікальність?», дуже важливо пройти профорієнтацію для отримання життєво важливих відповідей на дані питання. У нашому мінливому і турбулентному світі вибрати «одну професію на все життя» виходить далеко не у всіх.  Вважається, що людина може поміняти від 3 професій протягом життя.  Нові можливості, що формують інтереси та вибір, з’являються постійно, підлітки розвиваються разом із запитами сучасного ринку на фахівців.

  Тривалість діагностики: 60 – 90 хвилин.

Формат проведення: Онлайн (на платформах Zoom або Skype).

Мова проведення: українська, російська

Вартість: 1000,00 грн

Профорієнтолог: Наталія Фараон Досвід