Нинішня ситуація в країні змушує гарненько задуматися, як утримати кількість продажів, не кажучи вже про їх збільшення. Люди, які керують бізнесом сьогодні – справжні герої. Секретом їх «утримання» на ринку є підвищення продуктивності праці персоналу, іншими словами – підвищення ефективності їх роботи.
Очевидно, що підвищення навантаження та збільшення тиску на персонал навряд чи призведе до зростання рентабельності компанії. Використовуючи особистий досвід, досвід колег і друзів приведу до розгляду ті інструменти, які дійсно працюють:
Підхід до співробітників на основі їх потенціалу та результатів роботи
Представлю вам розроблену мною покрокову реалізацію даного підходу:
- Визначаємо показники на основі, яких будемо аналізувати персонал.
- На основі даних показників регулярно відстежуємо лідерів, «середнячків» і «відстаючих».
- Необхідно ретельно відстежити лідерів, які стабільно показують «кращі» результати і виявити набір тих «кращих» якостей, які відрізняють їх від «середнячків» та «відстаючих».
- Відсівати тих, хто так і не зміг вийти з рівня «відстаючих», замінювати даних співробітників персоналом з рівня «лідерів», зі «середніми» проводити роботу з розвитку відсутніх якостей.
- Важливо розподілити ресурси компанії пропорційно потенціалу співробітників. Ті, які приносять найбільший дохід, повинні отримувати більше всіх і першими стояти в черзі на найкраще обладнання, навчання, просування по кар’єрних сходах.
- Створення послідовного розвитку
В умовах боротьби за «якісні» таланти на ринку праці, компанії повинні навчитися вирощувати внутрішні кадри. Для того, щоб правильно знаходити найкращі «насіння» серед своїх, потрібно розробити критерії відбору і подальшого розвитку персоналу. Така структурованість допоможе організувати внутрішню результативну систему навчання і розвитку персоналу.
7. Залучення-запорука успіху
Ряд досліджень доводить той факт, що фінансовий успіх компанії часто залежить від високої залученості співробітників в роботу, завдяки відсутності бюрократичної політики та наявності командної роботи
8. Утримання ефективних співробітників
Організаціям варто звертати увагу на чинники, які зможуть «закохати» співробітника в компанію, тим самим створити «найкраще місце для роботи» і розвинути у співробітників лояльність до компанії.
9. Оптимізація штату
Необдумане скорочення штату не дасть потрібного зростання продуктивності праці і може привести до різкого падіння продажів.
«Ефективна оптимізація» може проводитися через:
- спрощення структури компанії;
- ліквідацію дублюючих і непотрібних функцій;
- оптимізацію режимів робочого часу;
- автоматизацію роботи;
- нормування робіт.
Використовуючи дану техніку підвищення продуктивності праці ви досягнете бажаних фінансових результатів.