Базовий графоаналіз почерку

Графоаналіз проведено з використанням основних параметрів почерку.  Ретельність аналізу: базовий розширений рівень.  Використано 2 джерела (зошит та лист А4)

Нахил: мінімальний правий з динамічним зсувом до прямого.
Швидкість: низька
Чіткість: середня при високому рівні зовнішньої краси, висока – при помірному.
Однорідність: висока
Акуратність: середня з різким зменшенням
Розкутість – низька
Виробленість – нижче середньої
Ширина полів – Помірна (зліва), вузька справа
Ведення рядків: рівне
Перенесення – щільні, виконуються в крайньому випадку
Розмір літер – середній
Рівномірність розміру – висока
Дисперсія по горизонталі – середня
Дисперсія по вертикалі – дуже висока
Інтервали між буквами відстані – маленькі
Рівномірність межбуквенних відстаней – рівномірна
Горизонтальні відстані між словами – стандартні, зменшені при запитах
Вертикальні відстані між словами – відповідні петель, широкі
Форма абзаців –  дуже широкі нерівномірні
Форма розміщення тексту – вишукана
Ускладненість – ініціюється, демонстративна
Стійкість форми: середня.
Вид форми букв – ниткоподібна, аркообразная в залежності від ролі.
З’єднання букв – нижні, відсутні.
Злитість – динамічна, висока.
Натиск – помірний, злиться, ближче до низу сторінки
Рівномірність – стрибкоподібно нерівномірний
Регулярність швидкості – висока
Напрямок почерку – левостремітельний виражений
Початкові букви – вибірково вишукані
Розмір кінцевих літер – рівномірні, значиме зменшення ближче до краю аркуша

Штрих кінцевих літер помірний

Верхні і нижні зони – гіпертрофовані.  Лігатури відсутні.

Сімволологіка – відсутня

Забруднення присутній –  вплетено органічно

Провівши короткостроковий комплексний графоаназіз, можна зробити наступні висновки:

В першу чергу зверну увагу на відмінність в двох примірниках, які дозволяють зробити наступні висновки:

  1. доручену роботу володар почерку намагається зробити майстерно, красиво, привнести в неї щось своє, спираючись на свій минулий досвід. При цьому важливо, щоб робота виділялася на загальному тлі, мала винятковістю.

З іншого боку, людина може бути щирим і природним, якщо ситуація не вимагає зворотного.  Як правило, у другому випадку переважає ліричний настрій.  Людина може бути тихим і досить вразливим.  У першому – бажання активних дій, залучення уваги і манірність.  Взагалі, гарне поєднання.  Людина нібито був спочатку скромним, але навчився по-різному поводитися в залежності від ситуацій: від милої чарівності до наполегливості та вимогливості.  Втім, це скоріше штучно набута риса, за якою ховається наївність і дитячу поведінку.  Цю модель поведінки людина приховує.

  1. Дуже любить створювати різні образи, дивуючи інших. Гарну уяву, літературні схильності. Може досить непогано вживатися в роль персонажів.  Весь світ – театр.
  2. Дуже високі вимоги як до себе, так і до інших. Ідеаліст.
  3. Створює враження впевненого в собі людини. Є деяка неприязнь до реальності: весь час чогось бракує. Перфекціоніст.  Дивні стосунки з протилежною статтю.  Нібито заперечення, відчуття, що «ніхто не потрібен».  Перебільшена самодостатність.  Дуже різка реакція на зазіхання, які стосуються особистого простору людини.
  4. Чи може різко «вибухнути». Тобто емоційність рівна до певного моменту. Перемикання емоцій відбувається ніби одним помахом.  Людина працює – і раптом різко йому ставати нудно – або різко міняється настрій.  Це відноситься до будь-якої справи.
  5. Ставлення до людей: поділ на «свій і чужий»
  6. Великі таланти в організаційній сфері. Може дуже добре «відчути», як слід зробити захід, щоб воно вийшло вдалим. Іншими словами, підійде сфера піару.
  7. Майже нікого не підпускає надто близько. На рівень формального спілкування вийти нескладно, але в якийсь момент людина, яка хоче знати володаря почерку ближче, наткнеться на перешкоду. Дуже обмежене число друзів при широкому колі знайомих.
  8. Изменчивое настрій. Людина чесна. Іноді надмірно прямолінійний і різкий.
  9. Великий поціновувач краси. Досить старанний. При цьому через високого рівня самокритики вважає себе ледачим.
  10. Рідко відчуває до кого – то негативні емоції – або це байдужість захисного роду, або позитивні. Взагалі – провідна психологічна захист – знецінення.
  11. Помилки свої визнає спокійно, з байдужою логічністю.

Тип особистості ESFJ по Myers-Briggs Type Indicator (MBTI)

Загальні ознаки, підтверджені в почерку.

* Варто взяти до уваги – що описана модель поведінки – рольова.  Тобто людина так звикла поводитися.  Його істинний характер на глибинному рівні інший.  Але для того, щоб дізнатися подробиці, потрібен рівень аналізу почерку вище базового.

Життєве кредо: «Я дбаю про інших і створюю затишок, тому я хороший і потрібний»

Турботливі – фундамент всіх відносин, відповідальні, сприйнятливі до зовнішнього впливу.

Сильні сторони: Рішучість і ініціативність, вміння спілкуватися з людьми

Слабкі сторони: Нездатність будувати стратегічні плани, хворобливе сприйняття критики.

Любить і цінує: Структурований порядок і нові перспективи для вкладення своєї невгамовної енергії.

Виходить автоматично: Домагається свого, незалежність і самостійність, покупки робить швидко і завжди стежить, щоб річ відповідала своїй ціні.

Характеристики (ESFJ)

Люди типу ESFJ (екстраверсія, здоровий глузд, почуття, судження) дуже подобаються оточуючим – вони веселі, лояльні, організовані і чуйні.

ESFJ отримують енергію, взаємодіючи з іншими.  Вони, як правило, товариські і комунікабельні.  Вони орієнтовані швидше на сьогодення, ніж на майбутнє.  Беруть до уваги конкретні деталі, а не абстрактну або теоретичну інформацію.  ESFJ схильні приймати рішення на основі власних почуттів, емоцій і ставлення до інших.

Вони організовані і обожнюють планувати все заздалегідь.  Планування допомагає людям з таким типом особистості відчувати себе більш впевненими в тому, що вони можуть контролювати те, що відбувається навколо них.

Деякі загальні характеристики ESFJ включають в себе:

  • позитивний погляд на світ;
  • висока вимогливість до себе;
  • практичність;
  • лояльність;
  • самовідданість;
  • потреба в підтримці і схваленні;
  • товариський, схильність допомагати іншим – відносини з іншими дуже важливі;
  • постійно вивчає нові можливості;
  • розвиває контакти. Парламентер;
  • втрачає інтерес у міру згасання початкового ентузіазму;
  • цілеспрямований, завзятий і наполегливий. енергійний;
  • розвинені почуття обов’язку і відповідальність;
  • емоційний;
  • хороший член колективу, вміє співпереживати і готовий надавати допомогу.
  • публічна особа.

Сильні функції ESFJ – це (S) Сенсорика, відчуття і (F) Почуття, емоції, етика (за якими бажано вибирати майбутню професію і здобувати освіту)

Емоційний вплив на людей.  Виявляючи бурхливі, різкі емоції, може домогтися багато чого.  Оточуючим не легко витримати його емоційний напір.  Його працездатність сильно залежить від настрою і в піднесеному настрої береться за будь-яку роботу.  Добре розрізняє, в якому настрої перебуває співрозмовник.  Вміє підняти настрій собі та іншим.  Оптиміст, віру в успіх прагне вселити своїм близьким.  Дуже товариський, легко йде на контакт.  Із задоволенням розповідає про свої зв’язки, знайомих, утвореннях, родичів.  Хоча і прагне до високого соціального статусу, але може їм пожертвувати в ім’я сім’ї.

Хороший організатор відпочинку та урочистих заходів в своєму колі.  Стежить, за тим щоб всім було цікаво, залучає запрошених до загального розмова.  Не любить скептиків і відокремлюються.

Дуже турботливий по відношенню до своїх рідних і близьким.  Так само уважний і чуйний, опікується людей хворих і непрактичних.  Розуміє, кому яка допомога необхідна.  Із задоволенням приймає гостей.  Любить святкові застілля і частування.  Знає, кого запросити, як себе вести, що подати, щоб залишити про себе потрібне враження.

Практичний в побуті.  Вміє створити затишок з того, що є під руками.  Швидко влаштуватися на новому місці.  Позбавляється від зайвих речей, які продає або просто дарує.  Має прискіпливий естетичний смак.  Аналізує гармонійність зовнішнього вигляду оточуючих.  Сам одягається продумано, добре комбінує різні деталі туалету.

Слабкі функції (амбіції) – це (Т) Логіка, мислення і (N) Інтуїція, по ним напрацьовуються шаблони поведінки, які використовуються під конкретну ситуацію

Погано розраховує час.  За необхідну роботу береться в останню хвилину, тим прирікає себе на поспіх.  Цінує тих людей, які попереджають його про те, скільки часу залишилося в запасі.  Довго коливається перед тим, як прийняти кардинальне, що впливає на долі рішення.  Згадує свої минулі помилки, але надходить не з практичного досвіду, а за суб’єктивними пристрастям.  Пригнічуючи в собі передчуття нещасть і бід.  Налаштовує себе на позитивний результат.  Через це багато його надії і очікування терплять крах.  Нетерплячий, не любить чекати.  Чи не поважає тих, хто спізнюється, багато філософствує, пропалюючи дорогоцінний час.

Змушує себе бути заповзятливим і діяльним в діловій сфері.  Багато рухається, затіває різні угоди.  Дуже ображається, якщо його вважають не діловим, несерйозною людиною.  Досить метушливий і розкиданий.  Нерідко перевантажує себе справами, від чого сильно перевантажується.  Справа пробиває на пряму в декілька заходів.  У житті за все добивається сам, не розраховуючи на допомогу інших.  Справляє враження спритного і розторопного людини.  Сам же себе зараховує до непрактичним людям, так як видимий результат дається йому дорого і тернисто.  Роботу виконує швидко, але любить, щоб йому при цьому чим-небудь допомагали.  Йому потрібен підручний для дрібних доручень.  Кілька взаємозалежних справ прагне виконати одночасно.